In perioada 6-13 ianuarie 2020 se fac inscrierile pentru examenele Cambridge KET si PET ce se vor desfasura in centrul de examinare din cadrul Scolii Gimnaziale Anton Pann din Ramnicu Valcea. Examenele vor avea loc in data de 22 februarie 2020, conform calendarului din atasament.

In vederea inscrierii este necesara completarea tabelului excel si a asumarii prin semnatura a documentului "Termeni si conditii" din atasamente. Taxa de examen se regaseste in calendarul Consiliului Britanic atasat si se va plati coordonatorului local, care, conform acordului de colaborare, colecteaza taxele de examen in numele Consiliului Britanic si le transfera in contul Consiliului Britanic.

Reamintim ca examenul pe oricare din nivele nu se va putea desfasura daca nu intruneste conditia ca minim 20 de candidati sa fie inscrisi pe nivel.

Pentru detalii:

Prof. Andreea Constantinescu tel 0765450238

Prof. Ramona Radu tel 0773763979

Actualizat in - 09.01.2020, la ora 11:04.