Avem bucuria de a vă invita şi în acest an să ne fiţi alături la ZIUA PORŢILOR DESCHISE – acţiune organizată de Şcoala Gimnazială Anton Pann din Rm Valcea  miercuri 6 martie 2019, între orele 10-16, la sediul nostru aflat pe Lucian Blaga, nr.3

Acţiunea la care dorim să ne fiţi oaspeţi este un prilej de a vedea, în primul rând, chipurile senine şi bucuria copiilor care învaţă în această şcoală, entuziasmul şi îndemânarea cu care se implică în activităţile creative şi, nu în ultimul rând, dorinţa de cunoaştere şi de învăţare cu care iau parte la activităţile şcolare, dar şi la cele extraşcolare şi recreative.

ZIUA PORŢILOR DESCHISE se adresează în egală măsură părinţilor şi publicului larg. Pentru aceşti părinţi va fi un bun prilej să primească răspunsuri la toate întrebările, preocupările şi curiozităţile lor legate de Şcoala Gimnazială Anton Pann şi să se convingă singuri dacă această şcoală este alegerea cea mai bună pentru copiii lor.

Publicul larg este în aceeaşi măsură binevenit, având ocazia să vadă şi să afle nemijlocit modul în care eforturile comunităţii se oglindesc în creşterea şi educarea acestor copii şi, totodată, modul în care legătura firească cu școala contribuie ziditor la formarea lor ca oameni de nădejde ai societăţii.

Actualizat in - 30.01.2019, la ora 16:01.